GUIDE Rundrejse i Sydvietnam


Nordvietnam eller Sydvietnam i julen? Vil du som os af sted med plus tredive grader over jul og nytår, er det sydpå i Vietnam, du bør vælge. Nord skulle være smukkere, men til gengæld er der regntid over julen

Vi var begejstrede, da vi tre måneder før afgang fandt billetter til 3.300 pr. person tur/retur med Emirates hele vejen via Dubai til Ho Chi Minh City (2018). Det gav os femten overnatninger i Vietnam.

Det fede ved denne her rundrejse er, at I får set de unikke must sees i Sydvietnam, men samtidig får oplevelser off the beaten track i bjergene og et par dage ved kysten.

15 dages rundrejse i Sydvietnam

Hvordan kommer vi rundt?

Vores tur er planlagt low budget, så vi tog bussen rundt. Det var hurtigere og faktisk også mere behageligt end den private transfer, vi tog en af dagene. Rundrejsen her er med en tilføjelse af byen Dalat, for tager I den med, kommer I nemmest muligt rundt ad et ok vejnet, og turen passer med ruterne hos vores yndlingsbusser i Vietnam, Phuong Trang 

0 replies

Skriv en kommentar

Her kan du kommentere selve artiklen. Individuelle spørgsmål og hjælp med din tur kan du booke os til her: https://www.friefodspor.dk/vare/sparring/. Har du spørgsmål til vores produkter eller brug for kundeservice, så skriv til os på mail@friefodspor.dk. Kundeservice er åben, også når vi er ude at vandre.
Vi glæder os til at høre fra dig!

Skriv et svar

Din e-mailadresse vil ikke blive publiceret. Krævede felter er markeret med *

MERE OM VIETNAM