Her kan du se de offentlige vandreforedrag og ture, vi har i kalenderen. Kalenderen viser udelukkende åbne arrangementer, alle kan deltage i.
København 7. oktober 2026 19.00-21.00
Foredrag: Til fods i Japan – Shikoku 88
Humletorvet
København V
Køb billet her
Holte 26. oktober 2026 19.00-21.00
Foredrag: Frie fodspor på Caminoen
Kulturcenter Mariehøj
Øverødvej 246B
2840 Holte
Per Kirkeby-salen
Køb billet her
Kattegatcaminoen Grenå juni 2027
Vandring: Kattegatcaminoen 22 km med GlampCamp hos Naturhotellet
Naturhotellet, 8570 Trustrup
Datoer er på vej
Vil du booke Frie fodspor til foredrag?
Frie fodspor kan bookes til foredrag om vandring i hele landet både for private og fagfolk. Hvis du gerne vil til foredrag i din by, så foreslå os endelig til dit lokale bibliotek – vi tager gerne ud overalt i landet. Vi tilrettelægger altid vores foredrag efter målgruppen og udvikler dem løbende med vores nyeste vandreeventyr. Her kan du læse om Frie fodspors foredrag:
- Til fods på Bornholm
- Livet til fods
- Frie fodspor – fra løbeskoene til vandreskoene
- Frie fodspor på caminoen
- Frie fodspor på Hærvejen
- Til fods i Japan – Shikoku 88
- Danmarks dejligst til fods
- For fagfolk: Danmark som vandredestination
Vi tilpasser gerne vores foredrag efter dine behov – hør om mulighederne på mail@friefodspor.dk
Kunne du lide, hvad du læste? Så send meget gerne artiklen videre ud i verden
Skriv en kommentar
Her kan du kommentere selve artiklen. Individuelle spørgsmål og hjælp med din tur kan du booke os til her: https://www.friefodspor.dk/vare/sparring/. Har du spørgsmål til vores produkter eller brug for kundeservice, så skriv til os på mail@friefodspor.dk. Kundeservice er åben, også når vi er ude at vandre.
Vi glæder os til at høre fra dig!
101 reaktioner
Hej Marie
Super godt foredrag i Spejder Sport Hillerød, inspirerende, og medlevende, fortællinger om oplevelser, udfordringer, krydret med dejlige billeder, gav et rigtigt godt indblik i caminovandring, især for os som ikke har vandret camino (endnu :-) og rigtig dejligt med gennemgang af pakkeliste, sko, tøj mv…. du er bare en rigtig god formidler, en fornøjelse at høre, og jeg kunne godt li’ du også talte om de lidt dybere/indre oplevelse af caminovandringen.
Du skjuler ret godt du er introvert :-)
Kære Paul-Erik. Hvor er jeg bare glad for at du fik en god oplevelse – jeg synes også det blev så fin en aften. Jeg er meget taknemmelig for at du tog dig tid til at skrive – det motiverer mig til at blive ved. Bedste hilsner Marie
Hvor var det spændende at høre dig (igen) til foredrag i Viborg. Får sådan en lyst til at komme afsted igen 🥾. Tak
Kære Karen Margrethe. Så superdejligt at høre! Bedste hilsner Marie