KALENDER Fælles vandreture og foredrag med Frie fodspor
Her kan du se de foredrag og ture, vi har i kalenderen. Kalenderen viser udelukkende åbne arrangementer, alle kan deltage i.
Allerød 12. januar 2026 kl. 19:15
Foredrag: Fra Løbeskoene til vandreskoene
Poppelvej 1B
3450 Allerød
Tilmeldingslink er på vej
Fredericia 10. marts 2026 kl. 17:00
Foredrag: Til fods på Bornholm
Fredericia Bibliotek
Prinsessegade 27
7000 Kolding
Uden tilmelding – bare mød op
Vil du booke Frie fodspor til foredrag?
Frie fodspor kan bookes til foredrag om vandring i hele landet både for private og fagfolk. Hvis du gerne vil til foredrag i din by, så foreslå os endelig til dit lokale bibliotek – vi tager gerne ud overalt i landet. Vi tilrettelægger altid vores foredrag efter målgruppen og udvikler dem løbende med vores nyeste vandreeventyr. Her kan du læse om Frie fodspors foredrag:
- Til fods på Bornholm
- Frie fodspor – fra løbeskoene til vandreskoene
- Frie fodspor på caminoen
- Frie fodspor på Hærvejen
- Frie fodspor på Shikoku 88
- Danmarks dejligst til fods
- For fagfolk: Danmark som vandredestination
Vi tilpasser gerne vores foredrag efter dine behov – hør om mulighederne på mail@friefodspor.dk
Hvad siger deltagerne?
Se kommentarer herunder og få et indtryk af Frie fodspors foredrag
Kære Marie.
Tak for et blændende godt foredrag! Det var så hjertevarmt, nyttigt, spændende, sjovt og åbent – nok det bedste foredrag, jeg har hørt.
Jeg har været meget på farten den seneste tid og havde lovet børnene at komme hjem og putte dem, så jeg måtte smutte hurtigt bagefter. Derfor en tak her på mailen.
Jeg håber, at du får mange fantastiske vandreture fremover :-)
Bedste hilsner
Nanna
Kære Nanna
TUSIND tak – du aner ikke, hvor meget sådan en tilbagemelding betyder!
Bedste hilsner Marie
Var af sted i Odense i går, spændende og levende fortælling, jeg glæder mig til at senior tilværelsen indtræffer
Jens
Også jeg!